fbpx
127711269_2669257696719691_246813783032600534_o

Jak to bylo s Kapkou…

Říká se, že neplánované akce jsou obvykle ty nejlepší. Možná i proto, že ,,tak to prostě mělo být”. A u nás to tedy rozhodně platí. Často se nás ptáte, jak to bylo s tou dražbou. Proto bychom níže rády vysvětlily, jak k této naprosto neplánované a naprosto úžasné akci došlo🤣

Bylo to takhle: Nejdřív měl být jen online piano kurz. No a když byl kurz na světě, tak při online poradě kolegyně říká. „Holky, a co kdybyste hrály a Pepa Rataj při tom pomaloval klavír.“ A tím strhla neuvěřitelný ohňostroj nápadů. „Bílý klavír!“ „Někde venku, kde je neobvykle málo lidí!“ „A proč ne rovnou na Staromáku!“ „John Lennon má smutné výročí, vzpomeňme na něj!“ „Pojďme ten klavír a obraz vydražit!“ „Pomůžeme dětem!“ Kapka naděje už pak byla jasnou volbou. Přály jsme si přispět dětem a jsme opravdu moc šťastné, že do toho s námi šla právě Kapka naděje. 

Přípravy by šly hladce, kdybychom na ně měly alespoň dva měsíce. Pár komplikací nám do cesty sice vstoupilo, ale nakonec jsme vše připravily (snad zázrakem) za pár dní.

Musely jsme také vymyslet, co budeme hrát. Zvolily jsme medley z písní z našeho online klavírního kurzu. Klavír jsme zakoupily v kytary.cz a díky skvělému týmu, který se okolo této akce vytvořil, jsme zvládly vyřešit veškeré papírování (co si budeme namlouvat, není toho málo:-)). A koncem listopadu jsme v mrazivém ránu na vylidněném „covidovém“ Staroměstském náměstí začaly točit!
Jsme vděčné za skvělou spolupráci s malířem Josefem Ratajem, kameramanem Michalem Niepřejem a Lvem Seidelem. Také děkujeme za fotoreport Michalu Horáčkovi.

Vymrzly jsem na kost, ale vůbec nám to nevadilo, protože jsme si tu atmosféru moc užily a hřál nás pocit, že pomáháme dobré věci. 

Po dvaceti napínavých dnech, těsně před Vánoci vydražil krásný obraz Johna Lennona s abstraktně pomalovaným klavírem i židličkou moc milý pán z Brna. Gratulujeme!

Celé to byla opravdu krásná zkušenost!

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email